Priveľa alkoholu? Triky ako vyliečiť opicu

0
5827
liečba opice

Prehnali ste to minulú noc s alkohol a dnes sa neviete ani postaviť z postele a prisaháte si, že už nikdy viac nepijete? Základ je nepiť na lačný žalúdok. Neznamená to, že keď má pivo a iný alkohol dostatok kalórií, v pohode vám stačí ako večera. Vypočítajte si pomocou nášho alkohometra koľko promile máte v krvi. Pitie na lačný žalúdok vedie k rýchlejšej absorpcii alkoholu. Výskumy vedcov v tejto oblasti dokonca dokázali, že plný žalúdok pomáha znižovať jeho celkový obsah v krvi. Jednoducho, ak sa najete, viac znesiete a na druhý deň sa vyhnete aj silnej opici.

Čo robiť ak je už neskoro, je vám zle a nechcete celý deň stráviť pri záchodovej mise?

Pite veľa vody!

Je to síce už asi otrepaný, zato naozaj overený recept. Voda vám totiž vyplaví z tela toxíny a zbaví vás zostatkového alkoholu. Čistá pitná voda dokáže zázraky. Ak máte pocit, že sa vám v hlave rozpútal bujarý ohňostroj, litre vody sú tým najlepším detoxikačným prostriedkom.  Tkanivá okolo mozgu poväčšine tvorí práve voda. Alkohol z tela vodu odvádza a dehydratácia  (práve preto máte “suchoty”) vytvára v hlave tlak.

Potraviny s draslíkom

Počas dehydratácie stráca telo nielen vodu, ale aj dôležitý draslík. Preto majte vždy po ruke potraviny, ktoré ho obsahujú. Budete s nimi rýchlejšie fit. Sú nimi napríklad špenát či banány. Ak nie ste veľmi v stave variť a čuchať vône jedla, listový špenát môžete pokojne konzumovať aj čerstvý, namiesto šalátu.

Silný vývar

Z vlastných skúsenosti každý vie, že silný vývar je liek na všetko, aj na opicu. Ideálny je zeleninový alebo mäsový vývar. Upokojí vám žalúdok, telu dodá potrebný cukor a chýbajúce minerály.

Dostatok spánku

V spánku vaše telo regeneruje. Nezabúdajte, že pokiaľ ste to s alkoholom naozaj prehnali, budete sa dávať dohromady celý ďalší deň. Ak ste mali niečo naplánované, radšej to zrušte. Ušetríte si tak ďalšie problémy. Pre zaujímavosť si ešte vypočítajte si zvyškový alkohol z predchádzajúceho dňa.

liečba-opice1 Priveľa alkoholu? Triky ako vyliečiť opicu

Šumivý multivitamín

Alkohol vyplavuje z tela i živiny. Skúste siahnuť po multivitamínových nápojoch a doplňte telu, čo ste mu v noci odobrali! Pomôžu i klasické šumivé tablety, ktoré hodíte do vody.

Skúste sa rozhýbať

Je jasná, že sa nedá hovoriť o aktívnom cvičení. Vyskúšajte  dlhú chôdzu na slnku. Určite neležte vo vydýchanej izbe a nenariekajte. Nadýchajte sa čerstvého vzduchu. Kyslík pomáha vyháňať škodlivé toxíny z vášho tela oveľa rýchlejšie. Jednoduché naťahovanie svalstva a pohyb po byte či dome môže urýchliť proces odplavenia alkoholu z vášho tela.

Pomáhajú vajíčka

Vajíčka obsahujú taurín, ktorý dá vašu rozladenú pečeň rýchlo do poriadku. Hoďte ich preto na panvicu a pridajte kopu zeleniny. Zvýšite tak antioxidačnú silu vašich poopičných raňajok. V boji proti nevoľnostiam pomáha aj teplý zázvorový čaj, ktorý má schopnosť liečiť podráždený žalúdok.

Protijed v podobe medu

Alkoholické opojenie spôsobuje, že vaše telo je zaplavené toxínmi. Pomáha tiež zázračný všeliek: „Med nad zlato“.  Pre vysoký obsah fruktózy pôsobí na alkohol ako protijed. To, že je med najlepšou zbraňou na opicu tvrdia aj vedci. Toxíny vraj premieňa na kyselinu octovú, ktorá sa v tele spáli.

Priveľa alkoholu? Triky ako vyliečiť opicu
5 (100%) 6 votes